Dariusz Gałązka

Dariusz Gałązka

Partner, Biegły rewident

Dariusz podsiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze prawa podatkowego. Nadzoruje prace zespołu realizującego usługi w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego, audytów podatkowych oraz due diligence. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych. Współautor książki „Środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, inwestycje w nieruchomości – najtrudniejsze problemy w prawie bilansowym i prawie podatkowym”. Członek Rady Programowej i współautor „Kodeksu Dobrych Praktyk Transakcyjnych”.

 


 

Rafał Śmigórski

Rafał Śmigórski

Partner, Biegły rewident

Rafał posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze rachunkowości i doradztwa podatkowego. Nadzoruje prace zespołów realizujących usługi w zakresie transakcji kapitałowych, biorąc bezpośredni udział w realizacji kluczowych projektów. Lider branży „Nieruchomości i budownictwo”. Współautor książki „Środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, inwestycje w nieruchomości – najtrudniejsze problemy w prawie bilansowym i prawie podatkowym”.

 


 

Grzegorz Maślanko

Grzegorz Maślanko

Partner, Radca prawny

Grzegorz posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego. Specjalizuje się we wspomaganiu podmiotów w kontaktach z organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej oraz przed sądami. Zajmuje się również bieżącym doradztwem z zakresu prawa korporacyjnego, prawa rynków kapitałowych, usługami związanymi z tworzeniem i przekształcaniem podmiotów oraz prawno-podatkową obsługą procesów fuzji i przejęć.

 


 

Małgorzata Samborska

Małgorzata Samborska
Dyrektor Biura w Warszawie, Doradca podatkowy
Małgorzata posiada szesnastoletnie doświadczenie z zakresie doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych. Jest odpowiedzialna za doradztwo w zakresie rozliczeń podatkowych pracowników delegowanych do pracy w innych krajach (ekspatów). Została wyróżniona w IX Rankingu Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej – III miejsce w kategorii: Międzynarodowe prawo podatkowe.


 

Grzegorz Nawrocki

Grzegorz Nawrocki
Menedżer
Grzegorz posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie finansów i księgowości oraz tytuł Executive MBA. Bierze udział w projektach z zakresu due diligence i audytów podatkowych. Wśród organizacji, z którymi współpracował, są m.in. jednostki naukowe, przedsiębiorstwa z branży budowlanej, handlu hurtowego, produkcji akcesoriów motoryzacyjnych. Odpowiadał za relacje inwestorskie w Spółce notowanej na GPW. Zarządzał projektami związanymi z reorganizacją procesów księgowych. W trakcie zdobywania uprawnień biegłego rewidenta. Od 2015 roku pracuje w zespole due diligence. Grant Thornton.


 

Marcin Żmuda

Marcin Żmuda
Menedżer
Marcin posiada ośmioletnie doświadczenie w doradztwie w obszarze cen transferowych. Specjalizuje się w realizacji projektów w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych, polityki cen transferowych i ustalaniu rynkowych warunków transakcji wewnątrzgrupowych. Ma również doświadczenie w realizacji projektów due diligence finansowo-podatkowych, projektów konsultingowych oraz audytów podatkowych.


 

Arkadiusz Łagowski

Arkadiusz Łagowski
Menedżer, Doradca podatkowy
Arkadiusz posiada dwunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego. Zajmuje się projektami z zakresu podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób prawnych i od osób fizycznych. Doświadczenie zawodowe zdobywał wydając interpretacje podatkowe w urzędzie skarbowym, a następnie pracując w dziale podatkowym KPMG. W latach 2009-2012 pracował w Zespole Doradztwa Podatkowego Grant Thornton. W latach 2012-2014 był głównym specjalistą podatkowym w spółce telekomunikacyjnej T-Mobile. Od października 2014 powrócił do Grant Thornton.
Członek Prezydium, Wiceprzewodniczący Grupy VAT, Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Autor publikacji dotyczących zagadnień podatkowych w prasie fachowej. Prelegent na szkoleniach, pełnomocnik w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Komentator zagadnień podatkowych w radio i telewizji. Ekspert biorący udział w pracach komisji parlamentarnych.


 

Paweł Kaczmarek

Paweł Kaczmarek
Doradca
Paweł to wieloletni pracownik organów celnych, który całą swoją karierę zawodową związał z podatkiem akcyzowym. Ma ekspercki poziom wiedzy o akcyzie, doświadczenie przede wszystkim w orzecznictwie oraz procedurach akcyzowych zdobywał piastując przez 8 lat stanowisko Naczelnika Wydziału Akcyzy. Od września 2016 roku dołączył do zespołu Grant Thornton, by wspomagać naszych klientów w stawianiu czoła wyzwaniom, jakie stawiają podatnikom akcyzowe zawiłości.